2013. szeptember 24., kedd

Ötletek olcsóbb bankoláshoz

Ha már nehézkes bankszámla és banki tranzakciók nélkül az élet, íme néhány tipp, hogyan lehet a nemrégiben bevezetett tranzakciós illetékeket minimalizálni. 


Kártyás fizetés

Ha beletörődtünk, hogy alapvetően nem hülyeség a bankszámla és a kártya, akkor az utóbbit érdemes is bátran használni. Az ingyenes kártyás fizetések ugyan több banknál mostanra megszűntek, de még mindig így a legolcsóbb a vásárlás.

ATM

Valamennyi készpénzre persze mindenkinek szüksége van, itt is van pár dolog, amit mindenképpen érdemes követni. Bankfiókból pénzhez jutni korábban is drága dolog volt, az új kondíciók alapján ezt abszolút kerülni kell, helyette ott vannak az ATM-ek, méghozzá az adott bank saját berendezései. Ahogy korábban írtuk, egy-egy banknál szürreálisan magas a bankfiókos pénzkivétnél felszámított jutalék, és felső korlát sincs, hiszen a tranzakciós adónak sincs plafonja. Az adó miatt egyébként mindegy lenne, hogy egy hónapban hányszor vesz ki készpénzt az ember a számlájáról egy ATM-ben, de mivel ezeknek a tranzakcióknak fix költsége is van a legtöbb banknál, érdemes minél kevesebbszer, inkább több pénzt kivenni.

Internetes átutalás

A hónap elején viszont nem érdemes teljesen leüríteni a számlát, és egyben kivenni a fizetést, így ugyanis kénytelenek leszünk csekken fizetgetni a rezsit, ahelyett, hogy a sokkal olcsóbb internetes átutalást vagy csoportos beszedést választanánk. Amikor igazán nagy összegekről van szó, például egy autó vagy egy ingatlan vásárlásánál, akkor végképp nem szabad készpénzezni. Nemcsak biztonsági okokból, hanem, mert az adóplafon kiiktatásával itt már valóban borsos tétel a tranzakciós illeték. 5 millió forintnál csak az adóteher 30 ezer forint egy készpénzes ügyletnél, míg ha átutaljuk, akkor csupán 6000 forintot kér el tőlünk az állam - nyilván mindkét tranzakció többe kerül az adón felüli banki jutalékok miatt, de az arányok hasonlóak.

Készpénzben a nyugdíjat?

A tranzakciós illeték óta a kisnyugdíjasok körében a korábbinál is népszerűbbek a postások, akik készpénzben házhoz viszik a havi járadékot. Ha valakinek ez az egyetlen bevétele, nincsenek komolyabb megtakarításai, és a nyugdíj elmegy a havi kiadásokra, akkor pusztán pénzügyi megfontolásból valószínűleg nem érdemes bankszámlát fenntartani. Azt viszont ebben az esetben is érdemes megfontolni, hogy mennyire biztonságos a kredenc fiókjában tartani a pénzt, lopás, betörés, feledékenység ellen mégiscsak jól jöhet egy minimál számlacsomag és egy pár csoportos beszedési megbízás, amivel megint olcsóbb lerendezni a rezsit, mint a postai csekkekkel.

Takarékoskodás és jó bankválasztás

Egyáltalán nem biztos, hogy az Ön bankja a legolcsóbb a piacon. Ha nem köti túl sok kötelék (hitel, hitelkártya, stb.) az éppen használt bankhoz, érdemes körülnézni a piacon, van-e olyan bank, amelyik olcsóbban adja a szolgáltatásait.
Ha pedig valaki abban a szerencsés helyzetben van, hogy valamennyit mégiscsak félre tud tenni, akkor a mai szerény kamatok mellett is érdemes valamilyen lekötés után néznie. 300-400 ezer forintos évi megtakarítással már összejön annyi kamat, amennyi ellensúlyozza a számlaköltségeket a tranzakciós adóval együtt.

Forrás: origo.hu

2013. szeptember 2., hétfő

Sok - sok pályázat civil szervezeteknek

A civil szervezetek támogatása talán az egyik legnehezebb feladat a pályázatkiírók számára. A civil szervezetek pedig a nekik megfelelő pályázatok, támogatások megtalálásával küzdenek. Pedig nagyon sok civil szervezetnek szóló pályázat születik, példa erre az alábbi lista is.


Svájci Magyar Civil Alap pályázatok

Pályázat szociális szolgáltatások nyújtásának támogatására a Svájci Magyar Civil Alap 2013 keretében - A pályázat célja a szociális szolgáltatások nyújtásának támogatása az Észak-Magyarország és Észak-Alföld régiókban tevékenykedő civil szervezeteknek. Benyújtási határidő: 2013. október 28.

Pályázat környezeti kihívásokra kialakított programok támogatására a Svájci Magyar Civil Alap 2013 keretében - A pályázat célja a környezeti kihívásokra adott válaszok, programok támogatása az Észak-Magyarország és Észak-Alföld régiókban tevékenykedő civil szervezeteknek. Benyújtási határidő: 2013. október 28.

Norvég Alap pályázatok

Hulladék mennyiségének és a levegő, víz, talaj szennyezésének csökkentése – Pályázat a Norvég Alap Zöld ipari innováció program 2013 keretében - A pályázat konkrét célja a hulladék mennyiségének és a levegő, víz, talaj szennyezésének csökkentése hulladékgazdálkodás és kármentesítés, vízminőség védelme és a levegőszennyezés csökkentése. Benyújtási határidő: 2013. szeptember 30. 24.00 óra.

Környezetbarát termelési technológiák fokozottabb használata – Pályázat a Norvég Alap Zöld ipari innováció program 2013 keretében - A pályázat célja a környezetbarát termelési technológiák fokozottabb használata nano-, foto-, biotechnológia, anyagtudomány és egyéb területen. Benyújtási határidő: 2013. szeptember 30. 24.00 óra.

Kétoldalú kapcsolatok erősítése érdekében a kapcsolatfelvétel támogatása – Pályázat a Norvég Alap Zöld ipari innováció program 2013 keretében - A pályázat célja a kétoldalú kapcsolatok erősítésére szolgáló pályázat célja, hogy a Norvég Királyság támogatásával megvalósuló Norvég Alap Zöld ipari innováció program pályázatra benyújtandó projektjavaslatokban norvég partnerek is közreműködjenek. Benyújtási határidő: 2013. szeptember 10. 24.00 óra.